Виртуальный телефон

Зазвичай пишуть, що IP-телефонія – це технологія, що дозволяє використовувати Інтернет або будь-яку іншу IP-мережу як засіб організації ведення телефонних переговорів, передачі факсів, зображення і т. д. і т. п. Оскільки середньостатистичний Інтернет-блукач навряд чи відразу відповість на питання, чим відрізняється, наприклад, мережу TCP/IP від ISDN, і що це таке, то й ми не будемо ламати собі голову. Головне в розгляді цього нарочито заплутаного питання-свято вірити в Інтернет як у цілком підходящу мережу для IP-з’єднання між абонентами.

Взагалі IP – це просто Internet Phone (Інтернет-телефон).Принцип IP-телефонії пояснити простіше, ніж теорему Піфагора. ви говорите в трубку своєму старому другові з Майамі, ваш голос оцифровується і пересилається через Інтернет на інший кінець світу окремими пакетами в режимі реального часу. При цьому максимальна затримка звуку становить 300-400 мілісекунд в залежності від того, скільки часу потрібно апаратного обладнання, щоб створити цифровий аудіосигнал. Людське вухо не сприймає затримки менше 250 мілісекунд, але в даний час існує купа технологій, що дозволяють звести втрати сигналу в мережі до мінімуму і уникнути зникнення голосу. Плюс до цього ви заплатите за IP-розмову в 5-10 разів менше, ніж по звичайній телефонній лінії, але про це пізніше. З цього очевидні переваги:

Можливість істотного зниження витрат на міжміські та міжнародні телефонні переговори.
Можливість передачі голосового трафіку від головних офісів у філії в єдиній інформаційній IP магістралі практично без витрат незалежно від відстані. У нас виртуальный телефон Чайковский.
Тепер коротко про те як це реалізується.

IP-телефонія грунтується на двох базових операціях: перетворенні двонаправленої аналогової мови в цифрову форму всередині кодуючого / декодуючого пристрою (кодека) і упаковці даних в пакети для передачі по IP мережі. Ці базові функції IP-телефонії можуть бути реалізовані в широкому спектрі обладнання — спеціальних програм у звичайному компьютре і настільних телефонів до високоємкий шлюзів операторів зв’язку. Шлюзи IP-телефонії обробляють трафік, що надходить від інших телефонних пристроїв і шлюзів. Вони здатні обслуговувати як одне, так 500 і більше телефонних пристроїв і можуть бути встановлені як у кінцевого користувача, так і у сервіс-провайдера. Інший тип автономних пристроїв представляють прикордонні пристрої, в яких шлюз об’єднаний з віддаленим доступом і пулом модемів.

Крім того, функції шлюзу сьогодні доступні на рівні Ethernet-обладнання, встановленого у кінцевих користувачів і підтримують H. 323 або SIP — стандарт ITU на передачу мультимедійного трафіку IP. Таким чином, однорангові бесшлюзовые системи IP-телефонії теоретично можливо створити за допомогою об’єднання приватних локальних і глобальних мереж. Проблема на даний момент полягає в тому, що лише деякі виробники постачають телефони Ethernet H. 323/SIP, тому зацікавленим у такому підході замовникам доводиться шукати нестандартні рішення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *