Занятия вокалом с детьми

Вивчаючи біографії знаменитих співаків, можна помітити, що багато з них зіткнулися з вокальним мистецтвом вже в ранньому дитинстві. Деякі росли в сім’ях професійних співаків, їх дитинство проходило в театрі і природно, що вони починали співати в ранньому віці і удосконалювалися далі під керівництвом батьків. Батьки інших просто були любителями співу, музика органічно впліталася в їхнє життя — і це передавалося дітям, які отримували свій перший співочий досвід, наслідуючи батьків, підспівуючи їм. У нас найкраще занятия вокалом с детьми.

Раннє музичну освіту дітей завжди благотворно впливало на їх психіку і культурний рівень. Зокрема, спів-одне з найдоступніших і зрозумілих для дитини видів музичного мистецтва. Ті музичні враження, які отримає дитина на своїх перших заняттях можуть залишитися з ним на все життя. Тому треба, щоб вони були яскравими, запам’ятовуються, радісними і, що важливо, правильними за змістом. Звичайно всі діти володіють різними музичними здібностями, а також різними голосовими і психофізіологічними даними. Залежно від цього, навчання співу може бути колективним — хор, і індивідуальним — заняття сольним співом.

Заняття в хорі рекомендуються дітям, які мають від природи тихий, слабкий голос або нескоординованість слуху і голосу. Досвідчений керівник хору знає, як розташувати учнів, щоб сильніші підтягували до свого рівня слабших. Хороший хормейстер вчить дітей співу на правильному вокальне дихання і ніколи не дозволить їм перекрикувати один одного, надриваючи при цьому голос, форсувати звучання. Після занять хору у дитини не повинно виникати осиплості і хрипоти. Правильні хорові заняття сприяють становленню музичного слуху, координації слуху й голосу і розвитку голосових даних дитини. У деяких випадках, при успішних заняттях, можна продовжити вокальне навчання в класі сольного співу

Дітям з хорошими музичними і яскравими вокальними даними, можна рекомендувати заняття сольним співом. У хорі такі діти будуть виділятися і керівник змушений буде просити їх прибирати звук, тому що в хорі важлива однорідність і рівність звучання. Звичка постійно співати на середній і тихій звучності, в невеликому діапазоні, може пригальмувати розвиток голосових даних дитини і звести їх на загальний рівень. У цьому випадку тільки індивідуальні заняття вокалом можуть сприяти найкращому розвитку здібностей і можливостей дитини. Заняття академічним вокалом з дітьми припускають навчання основам співочого дихання і звуковедення, округлої, неширокою — «культурної» манері звуковидобування. Це не означає, що дитині нав’язується «дорослий оперний» звук. Діти повинні співати своїм голосом, але його можна коригувати в залежності від положення рота і роботи дихання. Округла форма рота, м’яка, ненапряженная нижня щелепа, спокійна подача дихання і рівне положення корпуса — все це сприяє встановленню правильних співочих навичок, розвитку діапазону і звучності голосу, що дозволяє дитині вільно, без напруги виконувати доступні класичні твори, а також найкращі зразки дитячих пісень, не форсуючи і не стомлюючи голос. Класичний репертуар, пропонований для вивчення, використовується вокальними педагогами вже не одне століття. Таке навчання закладає основи вокальної техніки на майбутнє. Пройшовши мутаційний період, учень уже не почне все з початку, а буде використовувати закладені в дитячому віці навички, що дасть йому велику перевагу перед тими, хто вокалом з дитинства не займався.

Автор записи: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *