Комиксы

Такої думки дотримується письменник-фантаст Енді Дункан, у якого взяли інтерв’ю в подкасті Wired.

Письменника розпитували про розповідь «Сенатор Більбо», який став варіацією на тему творчості Джона Толкіна. Енді Дункан заявив, що «толкінівська думка про те, що одні раси гірше інших, муляє очі, а також натякає, що деякі люди другого сорту». У нас найкращі комиксы.

Зокрема, письменник натякає на те, що фінал «Володаря кілець» побачать зовсім в похмурих тонах, якщо припустити, що орки — теж люди, а також задуматися над їх долею. За сюжетом Толкіна, орки — непоправне зло, тому позитивні герої вбивають їх без будь-яких коливань.

Що ж стосується розповіді Дункана, то його дія розгортається в іншому Середзем’я, в якому панують інші художні закони. Між расами особливих відмінностей там немає, а всі недоброзичливці орків — просто «вузьколобі і неосвічені мракобіси». У середині листопаді концерти «френдзони» скасували в Красноярську і в Кемерово. Влада висувала до групи претензії з приводу вікового цензу їх виступу. А прокуратура прийшла до висновку, що більшість пісень «Френдзоны» містять «лайки («Не бере слухавку», «Психолог»), пропаганду нетрадиційних сексуальних зв’язків («Пляшечка»), суїцидів («Емо-рок стар») або інформацію, здатну викликати у дітей бажання вживати алкоголь чи інші заборонені речовини («Незаймана», «Молочні зуби», «Не бере трубку»).