Пьезофорсунки

Впровадження системи Common Rail, що відбулося в кінці дев’яностих, стало новою віхою в розвитку двигуна Дизеля. Рядний паливний насос високого тиску (ТНВД) змінив магістральний насос, а гідравлічні форсунки поступилися місцем форсунок з електромагнітними клапанами, керованих електронікою. У нас пьезофорсунки.

На відміну від колишньої конструкції, де відкривання голки розпилювача відбувалося тільки за рахунок тиску, електрогідравлічні форсунки працюють трохи інакше. У стані спокою тиск палива на конусі голки розпилювача і в камері керуючого клапана, розташованого над голкою, виявляється однаково, підпружинена голка замикає сопла, і уприскування не відбувається. Коли надходить сигнал від блоку управління, електромагнітний клапан спрацьовує, тиск над голкою скидається, вона піднімається, відкриваючи сопла, і здійснюється впорскування.

Подібним чином працюють і п’єзофорсунки, в яких замість електромагніту з рухомим сердечником застосовується інший Виконавець — п’єзоелемент. Він має форму квадратного стовпчика, що складається з безлічі встановлених один на одного і спечених між собою керамічних пластинок. Під впливом струму в них виникає п’єзоефект, за рахунок якого конструкція здатна швидко змінити свою довжину, впливаючи на керуючий клапан. Порівняно з електромагнітом п’єзоелемент забезпечує більш швидке спрацьовування, час якого становить близько 0,1 мс (проти 0,5 мс у форсунки з електромагнітом), а також здатний створити більше зусилля по впливу на клапан управління і має більш високу точність ходу для швидкої відсічення подачі палива.

Автор записи: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *