Спиннеры

Спиннер, фиджет-спиннер, вертушка, крутилка для рук (англ. fidget spinner, hand spinner) — розважальна обертається іграшка. У центрі спиннер знаходиться металевий або керамічний підшипник, радіально розташовані кілька лопат/крил або обважнювачів. Іграшка виготовляється з різних матеріалів — латуні, нержавіючої сталі, титану, міді або пластику. Матеріал і дизайн підшипників впливає на тривалість обертання, тип вироблених вібрації і шуму, створюючи сенсорну зворотний зв’язок. У нас спиннеры новосибирск.

Експерти розділилися в оцінках користі спиннер для здоров’я, деякі вважають, що він може допомогти в стресових ситуаціях, виступаючи в ролі заспокійливого засобу, інші заперечують цю можливість і вважають, що іграшка швидше відволікає, ніж допомагає сконцентруватися. Прототипи спінера відомі дуже давно, наприклад, дзига.

Спочатку в ЗМІ, таких як The Guardian, The New York Times, New York Post, створення спиннер приписувалося Кетрін Хеттінгер, інженеру-хіміку за освітою. В інтерв’ю The New York Times вона сказала, що ідея для іграшки прийшла їй після того, як вона побачила в Ізраїлі арабських хлопчиків, що кидають камені в поліцейських. У відповідь на це їй захотілося створити заспокійливу іграшку, яка змогла б допомогти дітям вивільнити накопичену енергію і «сприяти досягненню миру». Однак в інтерв’ю The Guardian вона виклала іншу версію, про те, що створила іграшку для своєї дочки, коли страждала від міастенії Ерба-Гольдфлама (аутоімунне захворювання, яке викликає синдром патологічної м’язової стомлюваності). Кетрін не могла грати з донькою, тому своїми руками зробила для неї іграшку з газети і липкої стрічки. Іграшка потім придбала деяку популярність, і Кетрін почала її виготовляти на дому і продавати на художніх ярмарках у Флориді. 28 травня 1993 року Хеттінгер подала патент на «круглу іграшку», пристрій круглої форми з м’якого пластику, з розширенням (англ. dome) в центрі для утримання пальцями і з ободом (англ. skirt). Вона розіслала прототип виробникам іграшок, проте не мала успіху; так, наприклад, компанія Hasbro після аналізу ринку відмовилася від угоди. Зрештою термін дії на патент Хеттінгер закінчився в 2005 році, а в разі продовження він би закінчився ще в 2014.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *